Nacházíte se zde: Úvod » Ostatní návody » Rozbalení souboru .Zip

Rozbalení souboru .Zip

24. 6. 2011 | Komentáře 5 | Autor: Michal

V tomto návodu si ukážeme jak rozbalit soubor, který je ve formátu .zip, pomocí programu 7-Zip 9.20

Stažení a instalace programu 7-zip

Program 7-zip je open source, je k dispozici zcela zdarma a umožňuje pracovat s řadou formátů archivů. Aktuální verzi najdete na oficiálních stránkách projektu 7-zip .

Instalace je snadná - v instalačním průvodci si můžete vybrat umístění a kliknete na tlačítko Install. V návodu je použita verze 9.20.

Rozbalení souboru .zip

Po instalaci zvolte soubor ve formátu .zip, který chcete rozbalit.

1. Extract Here/Rozbalit zde

Klikněte na něj pravým tlačítkem myši. V kontextové nabídce zvolte 7-zip a vyberte Extract Here (viz. obrázek a). Máte-li českou verzi programu, vyberete Rozbalit zde (viz. obrázek b).

a)

b)

2. Soubor je rozbalen

Pokud jste vše udělali správně, rozbalil se obsah .zip archivu do stejné složky, ve které se nachází i samotný archiv. Rozbalený obsah mohou tvořit složky i soubory, se kterými nyní již můžete pracovat dle potřeby. Třeba je zkopírovat na server pomocí FTP protokolu.

Problémy při rozbalování souboru .zip

Může se stát, že narazíte na zip archiv, který se rozbalit nepodaří. Stává se to v případě, že je archiv poškozený či neúplný (soubor se nestáhl celý). Pokuste se jej stáhnout znovu. Pokud opakované stažení nepomůže, je pravděpodobné, že je soubor poškozen již na serveru. Stahujete-li opensource aplikaci z oficiálních stránek, většinou nabízejí možnost stáhnout ji z různých serverů, na kterých jsou zrcadleny (odtud pojmenování mirror - anglicky zrcadlo). V takovém případě zkuste stáhnout požadovaný soubor z jiného umístění.

Obecně byste při rozbalování souborů .zip neměli narazit na žádné problémy. Pokud jste postupovali dle návodu a přesto vám něco nefunguje, popište svůj problém do Diskuze pod článkem. Řešení se pokusíme se nejdříve doplnit.

Zpět

Diskuse

rozbalení souboru rar

Datum: 16.5.2012 11:10 | Autor: Hájek

Poradí mi někdo , jak rozbalit soubor komrimovaný rar? Soubor mám uložený na pc, když klepnu pravým tlačítkem na soubor tak se mi nezobrazí možnost rozbalit?

Díky

Reagovat

Instalace rozbaleného souboru rar

Datum: 21.3.2014 12:47 | Autor: Lenka

Ahoj, prosím o radu týkající se rozbalování z rar. Stáhla jsem si program na výuku angličtiny v rar. rozbalila jej do složky určené na ploše. Otevřela jsem složku na ploše a v ní je plno souborů, ale žádný nekončí na exe. Konči jen na CMP,CMW, BM, TVF a pár dalších. Vůbec netuším, jak mám pokračovat. Děkuji

Reagovat

Menší problém se stažením souboru v zipu

Datum: 24.11.2014 15:35 | Autor: Tajemný člověk

Dobrý den, z ulozto si mám stáhnout jistý soubor pro mou práci, jenže jelikož je asi v zipu, stáhnout ho prostě nemůžu. Poradíte mi s tím někdo?

Děkuji

Reagovat

Datum: 6.1.2023 18:59 | Autor: Florida

%%

Reagovat

Datum: 8.1.2023 01:13 | Autor: Thaddeus

%%

Reagovat

Přidat nový příspěvěk

Max. délka zprávy je 1000 znaků (napsáno znaků: 0).
Sečtěte a zaokrouhlete 9.3+4

Údaje označené hvězdičkou * a tučně jsou povinné. Nepoužívejte HTML značky.