Nacházíte se zde: Úvod » E-shopy

E-shopy

Internetové obchody, nebo-li e-shopy, jsou určeny k nabídce a prodeji Vašeho zboží prostřednictvím Internetu. Open source e-shopy umožňují zdarma nainstalovat a spustit vlastní Internetový obchod. Díky mnoha rozšířením, můžete získat poměrně komplexní nástroj pro rozjetí Vašeho obchodu. Jak nainstalovat open source e-shop na Český hosting, najdete v našich návodech.

Přehled open source systémů

OpenCart

OpenCart *

Robustní internetový obchod s podporou mnoha způsobů plateb, několika jazyků a systémem slev a několika různých cen pro jeden produkt. Systém je založený na technologiích PHP, MySQL a šablonách.

osCommerce

osCommerce *

osCommerce je příkladem  velmi úspěšného internetového obchodu, za což mluví více než desetiletý vývoj a rozsáhlá komunita čítající téměř čtvrt milionu uživatelů. osCommerce je projekt vyvíjený pod licencí GNU-GPL a pracuje na základě technologií PHP

OXID eShop

OXID eShop *

OXID eShop je modulární elektronický obchod s integrovaným redakčním systém. OXID eShop je plně v české lokalizaci včetně administračního rozhraní.

PrestaShop

PrestaShop *

PrestaShop je mladý a moderní e-komerční systém vyvíjený od roku 2007 ve Francii. Použité technologie jsou PHP, MySQL a AJAX. PrestaShop získal roku 2010 první místo v soutěži Open-Source Award 2010.

Tento internetový obchod je primárně určený pro malé a střední firmy (podniky). Je modulární, takže podporuje další rozšíření.

Quick.Cart

Quick.Cart ****

Quick.Cart je open source systém pro internetový obchod, vytvořený v PHP, který pro svůj běh nepotřebuje databázi (data ukládá do souborů na serveru). Domovská stránka české verze projektu je na adrese www.shop-quick-cart.cz.

Ubercart

Ubercart *

Übercart je internetový obchod plně integrovaný do redakčního systému Drupal. Podporuje velké množství jazyků, druhů plateb a je dále rozšiřitelný o další moduly.

VirtueMart

VirtueMart *

VirtueMart je internetový obchod dostupný jako komponenta pro redakční systémy Joomla! a Mambo. Jednou z hlavních výhod je plná integrace do www stránek a nelze opomenout rozsáhlou a velice aktivní komunitu.

ZenCart

ZenCart

ZenCart je všestraný internetový obchod, který je vyvíjený od roku 2003, kdy vznikl forkem z internetového obchodu osCommerce. Ke svému běhu využívá technologií PHP a MySQL.