Nacházíte se zde: Úvod » Redakční systémy

Redakční systémy

Redakční systémy slouží ke správě obsahu webu. Pomocí kvalitního redakčního systému můžete pohodlně spravovat a měnit obsah svých stránek. Kromě publikování textů na webu umí dnešní redakční systémy vytvářet fotogalerie, spravovat diskuse nebo provozovat internetový obchod. Některé systémy to umí již po základní instalaci, do jiných je můžete nainstalovat pomocí rozšíření (pluginů či extension). Vše potřebné najdete v našich návodech a článcích.

Přehled open source systémů

Albireo

Albireo *

Albireo je původní Český redakční systém, který si zakládá na své jednoduchosti. Administrační rozhraní je inspirováno rozhraním desktopového operačního systému. Albireo klade důraz na spolupráci s webovými technologiemi společnosti Google.

CMS Made Simple

CMS Made Simple ***

CMS Made Simple je redakční systém, který se snaží o maximální rychlost a jednoduchost. Systém je možné rozšířit tématy vzhledu a zásuvnými moduly. Hlavní důraz je kladen na tvorbu stránek firem, organizací a týmů.

Contao

Contao **

Contao (dříve TYPOlight) doporučujeme pro zkušenější uživatele. Např. designery, začínající vývojáře, kteří si chtějí vytvořit vlastní weby od úplného začátku, tedy i bez použítí předhotových grafických šablon.

Drupal

Drupal *****

Drupal je jedním z nejznámějších redakčních systémů současnosti a jeho schopnosti zahrnují širokou paletu možností, které využije jak jedinec, tak nadnárodní společnost.

E107

E107 *

Redakční systém e107 je oblíben pro snadnou integraci doplňků a širokou nabídku skinů. Intuitivností instalace i užívání se řadí k systémům vhodným pro začátečníky a méně pokročilé uživatele.

Etomite

Etomite *

Etomite je redakční systém, který se snaží být jednoduchý, rychlý a flexibilní. Zaměřuje se spíše na tvorbu menších stránek, než rozsáhlých projektů, ale na oplátku dává uživateli rozsáhlá možnosti nastavení zabalená v hávu intuitivního ovládání.

GetSimple CMS

GetSimple CMS ***

GetSimple CMS je velmi jednoduchý, moderní redakční systém, který je určen pro tvorbu menších stránek. Tento redakční systém nepotřebuje databázi a i díky tomu je oproti jiným robustným systémům, svižný a rychlý.

Jaws

Jaws *

Jaws je redakční systém, který si zakládá na své modifikovatelnosti, uživatelské a vývojářské přívětivosti. Velkých výkonů dosahuje Jaws pomocí technologie AJAX.

Joomla!

Joomla! ***

Joomla! je open sourceový redakční systém, vytvořený za účelem publikování informací na internetu jehož vývoj zajišťuje slibně se rozvíjející komunita.

Mambo

Mambo *

Mambo je open sourceový redakční systém, který si zakládá na svém heslu: "V jednoduchosti je síla". Mambo bylo oceněno mnoha různými prestižnímy cenami a na svou prezentaci ho používají významné firmy a instituce.

PhpRS

PhpRS *

phpRS je dalším Českým projektem na poli redakčních systémů. Chod systému zajišťují technologie PHP a MySQL.

Silver Stripe

Silver Stripe **

Silver Stripe je redakční systém a framework a je vhodný pro začínající vývojáře, grafiky. Nicméně umožňuje i jednoduchou tvorbu stránek, čili ho může využít i nezkušený uživatel.

SunLight CMS

SunLight CMS *

Redakční systém SunLight CMS je dalším českým počinem, určeným pro malé a střední projekty. SunLight CMS má jediného autora, který použil velice rozšířené a kompatibilní technologie PHP a MySQL.

Textpattern

Textpattern ***

Textpattern je systém nabízející široké možnosti nastavení omezené pouze vaším umem, znalostmi PHP, JavaScriptu a zkušenostmi. Máte-li rádi vše pod kontrolou, zkuste Textpattern.

WebSPELL

WebSPELL

WebSPELL je redakční systém, jehož domovem je sousední Německo. Systém zvládá spravovat malé i velmi rozsáhlé komunitní portály, pro jejíž potřeby byl vyvinut. Hlavní cílovou skupinou uživatelů jsou hráči počítačových her a samozřejmě klany.

Wolf CMS

Wolf CMS ***

Redakční systém Wolf CMS je lehký, rychlý jednoduchý. Je vhodný pro začínající uživatele a pro tvorbu menších stránek.

Wordpress

Wordpress *****

Wordpress je nejznámější blogovací redakční systém zaměřený na rychlost, jednoduchost a použitelnost. Nechcete-li se trápit se složitým nastavením ale publikovat, bude WordPress vhodnou volbou.

Xaraya

Xaraya *

Redakční systém Xaraya je snadno modifikovatelný redakční systém, napsaný v PHP a využívající technologie MySQL.  Do systému lze doinstalovat jazyková rozšíření. Cílem projektu Xaraya má být robustní, rychlý, flexibliní a bezpečný systém.