Nacházíte se zde: Úvod » Fotogalerie

Fotogalerie

Jistě jste se na internetu setkali s fotogalerií. Jedná se o soubor souvisejících fotografií zařazených do jednoho alba. Vytváření fotogalerie ručně je pracné a zdlouhavé. Existují hotové fotogalerie, do kterých Vám stačí pouze vložit fotky a systém vše udělá za Vás. Zprovoznění open source fotogalerie na Českém hostingu, díky našim návodům, pro Vás bude hračka.

Přehled open source systémů

Coppermine

Coppermine ****

Coppermine Photo Gallery je multifunkční webová fotogalerie vytvořená v PHP, využívající databázi MySQL a GD knihovnu. Umožňuje například fotografie třídit do alb a kategorií, přidávat k nim tagy, měnit jejich velikost a mimo jiné i třeba aplikovat vodoznak.

NextGEN Gallery

NextGEN Gallery

NextGEN Gallery je plně integrovaná galerie pro redakční systém Wordpress, instalovaná jako plugin. NextGEN Gallery je inspirovaná mnohými již existujícími galeriemi určenými pro Wordpress a jendou z jejích předností je snadná administrace a schopnost spravovat více galerií.

Phoca Gallery

Phoca Gallery *

Phoca Gallery je galerie pro redakční systémy Joomla! Umožňuje zobrazovat obrázky a videa z youtube a za pomocí skinů měnit jejich vzhled.

PhpAlbum

PhpAlbum

Webová opensource galerie PhpAlbum je dostupná zcela zdarma. Fotogalerie PhpAlbum nepoužívá databázi. Fotografie můžeme nahrávat do složek na ftp, galerie sama vytvoří náhledy. Dále můžeme vytvářet alba, komentovat fotky, zobrazovat detailní informace o fotografii atd...

Piwigo

Piwigo *

Piwigo je šikovná a uživatelsky přehledná fotogalerie s jednoduchou instalací. K dispozici je zdarma. Svým uživatelům nabízí velkou škálu rozšíření jako např. vzhledy, správa uživatelů, hodnocení, statistiky a mnoho dalších. Aplikace je kompletně v češtině.

Zenphoto

Zenphoto ****

Fotogalerie Zenphoto nabízí organizaci fotografií a obrázků do alb při zachování jednoduchého a přehledného ovládání. Základní funkce lze rozšířit instalací pluginů. Program je v angličtině a oficiálně zatím českou lokalizaci nenabízí.