Nacházíte se zde: Úvod » E-shopy » Quick.Cart » Quick.Cart - instalace verze 6.1
Quick.Cart

Quick.Cart - instalace verze 6.1

28. 4. 2013 | Autor: Honza

Zde si ukážeme instalaci Quick.Cart 6.1. Tento internetový obchod nevyžaduje databázi, což přináší dvě hlavní výhody. Za prvé, krátkou a jednoduchou instalaci a za druhé velmi rychlé načítání stránek.

Instalace pouhým jedním kliknutím

Quick.Cart je možné na Českém hostingu nainstalovat pouhým jedním kliknutím z klientské sekce. Přečtěte si více.

Příprava na instalaci

Stažení aplikace Quick.cart

Jako první krok stáhneme aplikaci buď z oficiálních stránek a nebo zde vpravo v boxu "Ke stažení". Vybereme poslední stabilní verzi systému a instalační balíček uložíme do počítače.

Rozbalení souborů

Na lokálním disku vytvoříme složku, pojmenovanou například quickcart. Do této složky rozbalíme všechny soubory a složky ze staženého balíčku (návod jak rozbalit ZIP soubor).

Instalace

Samotná instalace je velmi rychlá a snadná, v podstatě pouze stačí instalační soubory zkopírovat na webserver do příslušné subdomény, viz níže.

Zkopírování souborů na webserver

Obsah vytvořené složky zkopírujeme na webserver do adresáře nesoucí název Vaší domény. Soubory nakopírujeme pomocí protokolu SFTP/SCP. Ke kopírování použijeme např. program Filezilla.

Pokud používáte jiný program a nejste si jistí, zda vyhovuje, můžete nahlédnout do seznamu Doporučeného softwaru.

Dokončení instalace

Po nakopírování všech souborů je instalace dokončena. Pro přístup do administrace zadáme do webového prohlížeče Vaší doménu a za ní /admin.php (např.  mojedomena.cz/admin.php) . Výchozí uživatelské jméno a heslo pro správu je admin. Tyto údaje po prvním přihlášení do administrace v části tools - setting změníme.

Instalace češtiny

Instalační balíček bohužel neobsahuje český překlad. Češtinu lze ale v administračním rozhraní nainstalovat. Nejdříve je třeba stáhnout překlad, který odpovídá naší verzi Quick.cartu (v tomto případě je to verze 6.1.). Překlad lze stáhnout z oficiálních stránek a nebo zde v boxu "ke stažení".

Po stažení archivu s českým překladem je třeba ho rozbalit (návod jak rozbalit ZIP soubor) do předem připravené složky, pojmenované např. "cestina". Po té se přihlásit do administrace eshopu, a přejít na  "Tools" a "New language". Zde si pojmenujeme zkratku jazyka, např. na "cz" a ve svém PC si vybereme  český překlad, který jsme si na začátku rozbalili do složky "cestina". Dalším krokem je uložení překladu a to provedeme stisknutím tlačítka "save". Nyní již jen zbývá kliknout např. na tlačítko "setting" (je k dispozci po najetí myší na "tools") a v pravé části administrace přepnout ze stávajícího jazyka na "cz" a opět uložit tlačítkem "save".

Problémy při instalaci

Během instalace Quick.cartu bychom neměli narazit na žádné problémy. Instalace je rychlá a bezproblémová.

V případě jakýchkoliv potíží napište svůj problém do Diskuze pod článkem a my tento problém co nejdříve vyřešíme a doplníme jeho řešení.

Zpět

Diskuse

Přidat nový příspěvěk

Max. délka zprávy je 1000 znaků (napsáno znaků: 0).
Sečtěte a zaokrouhlete 2.6+10

Údaje označené hvězdičkou * a tučně jsou povinné. Nepoužívejte HTML značky.