Nacházíte se zde: Úvod » Redakční systémy » CMS Made Simple » Instalace CMS Made Simple 1.8.2
CMS Made Simple

Instalace CMS Made Simple 1.8.2

26. 4. 2011 | Autor: Lukáš

Průvodce instalací redakčního systému CMS Made Simple.

Příprava na instalaci

Stažení aplikace

Jako první krok stáhneme aplikaci buď z oficiálních stránek a nebo zde vpravo nahoře v boxu "Ke stažení". Vybereme poslední stabilní verzi systému a instalační balíček uložíme do počítače.

Rozbalení souborů

V počítači si vytvoříme složku, ideálně pojmenovanou jménem a verzí našeho redakčního systému. Počkáme až se stáhne celý instalační balíček a rozbalíme ho do předem připravené složky.

Zkopírování souborů na web

Než zahájíme kopírování na server, vytvoříme nový soubor a pojmenujeme ho config.php. Nový soubor vytvoříme kliknutím pravým tlačítkem myši a volbou Vytvořit nový textový soubor nebo použitím Poznámkového bloku.

Složku s rozbalenými soubory zkopírujeme na server pomocí protokolu SFTP. Ke kopírování použijeme např. program FileZilla.

Pokud nevíme, jaký program pro přenos souborů použít, podíváme se na seznam Doporučeného softwaru.

Vytvoříme databázi MySQL

Pro vytvoření databáze MySQL spustíme webový prohlížeč a přejdeme na stránky Můj Český hosting. Přihlásíme se do klientské sekce do části Správa domény. V kartě Databáze klikneme na tlačítko založit novou databázi.

Instalace

1. Výběr jazyka

Redakční systém CMS Made Simple nám jako jeden z mála nabízí možnost instalovat v češtině, aniž bychom předtím strávili čas hledáním české verze. Na této úvodní stránce vybereme Češtinu a budeme pokračovat.

Výběr jazyka v redakčním systému CMS Made Simple

2. Kontrola instalace

V kontrole instalace můžeme provést kontrolní součet. Doporučený postup je, udělat takovou kontrolu. Kontrola může zjistit chybějící soubory a tím předejít chybám při instalaci.

Kontrola dat v redakčním systému CMS Made Simple

3. Kotrola PHP

Instalátor zkontroluje kompatibilitu serveru a porovná výsledky s požadavky redakčního systému. S největší pravděpodobností server Českého hostingu nebude podporovat všechny funkce, ale na instalaci to nemá vliv. V případě potřeby dalších PHP modulů, budeme vždy kontaktovat podporu Českého hostingu.

Kontrola PHP v redakčním systému CMS Made Simple

4. Test masky vytváření souborů

Test masky vytváření souborů zkontroluje přístupová práva, aby administrátor mohl vytvářet nové soubory.

Stránka kontroly masky vytváření souborů v redakčním systému CMS Made Simple
Vyhodnocení kontroly masky vytváření souborů v redakčním systému CMS Made Simple

5. Vytvoření účtu administrátora

Zadáme libovolné uživatelské jméno, dostatečně bezpečné heslo (tj. min. 8 znaků, obsahující malá a velká písmena, číslice a znaky). Pokud trpíte občasnými ztrátami hesel a nebo chcete být prostě informováni o uživatelském účtu, pak zaškrtněte dolní políčko a dostanete výpis s informacemi o účtu na Vámi zadaný email.

Nainstalovaný redakční systém CMS Made Simple

6. Nastavení databáze

V této fázi instalace využijeme naše přístupové kódy k databázi, kterou jsme vytvořili v části Příprava na instalaci. Jako adresu databázového serveru vyplníme IP adresu, kterou nalezneme v klientské sekci pod označením Hostitel pro připojení z aplikací.

Nastavení databáze pro redakční systém CMS Made Simple

7. Dokončení instalace

Poslední krok naší instalace je už ryze informativní. Pokud vše proběhlo správně, uvidíte následující stránku. V závěrečném kroku můžeme použít rozcestník, který nás pošle buď do Správy redakční systému, nebo na stránky autorů a jako poslední destinaci nám nabídne ukázkové stránky námi čerstvě nainstalovaného systému.

Dokončení instalace redakčního systému CMS Made Simple

Problémy při instalaci

Během instalace redakčního systému CMS Made Simple bychom neměli narazit na žádné problémy.

V případě jakýchkoliv problémů napište svůj problém do Diskuze pod článkem a my tento problém co nejdříve vyřešíme a doplníme jeho řešení.

Zpět

Diskuse

Přidat nový příspěvěk

Max. délka zprávy je 1000 znaků (napsáno znaků: 0).
Sečtěte a zaokrouhlete 8.7+8

Údaje označené hvězdičkou * a tučně jsou povinné. Nepoužívejte HTML značky.