Nacházíte se zde: Úvod » Redakční systémy » Contao » Instalace - Contao 3.0.6
Contao

Instalace - Contao 3.0.6

5. 5. 2013 | Autor: Honza

Dnes si ukážeme instalaci redakčního systému Contao 3.0.6.

Příprava na instalaci

Stažení aplikace

Jako první krok stáhneme aplikaci buď z oficiálních stránek a nebo zde vpravo v boxu "Ke stažení". Vybereme poslední stabilní verzi systému a instalační balíček uložíme do počítače.

Rozbalení souborů

Na lokálním disku vytvoříme složku, pojmenovanou například contao. Do této složky rozbalíme všechny soubory a složky ze staženého balíčku (návod jak rozbalit ZIP soubor).

Zkopírování souborů na webserver

Obsah složky contao zkopírujeme na webserver do adresáře nesoucí název Vaší domény. Soubory nakopírujeme pomocí protokolu SFTP/SCP. Ke kopírování použijeme např. program Filezilla.

Pokud nemáte ve svém PC zmíněný program nainstalovaný, můžete přejít na stránku Doporučeného softwaru na stránkách Českého hostingu.

Vytvoříme databázi MySQL

Pro vytvoření databáze MySQL přejdeme na stránky Můj Český hosting. Přihlásíme se do klientské sekce do části Správa domény. V kartě Databáze klikneme na tlačítko založit novou databázi (návod k vytvoření databáze).  Heslo do databáze si uložíme, jelikož ho později budeme potřebovat pro nastavení MySQL databáze.

Instalace

1. Licenční podmínky

Nejprve spustíme webový prohlížeč a do adresního řádku zadáme název Vaší domény vasedomena.cz.V prvním kroku instalace je nejdříve nutné odsouhlasit licenční podmínky. Pokud s nimi souhlasíte, kliknětě na tlačítko "souhlasím s licencí"

Instalace redakčního systému Contao

2. Změna hesla k instalačnímu modulu

Nyní přikročíme k druhému kroku instalace. Contao vyžaduje pro instalaci změnit heslo, které musí obsahovat min. 8 znaků. Heslo si tedy změníme a můžeme také přejmenovat či smazat soubor install.php, který se nachází v prostoru domény ve složce contao (přikladová cesta domena.cz/contao/install.php). Po změně hesla a případného přejmenování/smazání souboru, pokračujeme kliknutím na "uložit heslo".

Instalace redakčního systému Contao

3. Nastavení databáze MySQL

Zde si vyplníme údaje pro přihlášení Contao do MySQL databáze, které jsme získali vytvořením databáze.

Postup bude následující:

  • nejdříve vybereme server (doporučujeme MySQLi)
  • do políčka poskytovatel zadáme data z kolonky Hostitel pro připojení z aplikací - IP adresa 127.0.0.1
  • do políčka Uživatelské jméno zadáme Přístupové jméno
  • do políčka Heslo zadáme heslo
  • do políčka Database zadáme jméno databáze

Ostatní pole necháme beze změn a pokračujeme stisknutím na tlačítko "uložit nastavení připojení k databázi".

Instalace redakčního systému Contao

4. Aktualizace databázových tabulek

V tomto kroku si aktualizujeme databázové tabulky. Není to nic těžkého, stačí se posunout se stránkou dolů a stisktnout tlačítko "aktualizovat databázi".

Instalace redakčního systému Contao
Instalace redakčního systému Contao

5. Import předlohy stránek

V této části si buď můžeme nainstalovat předlohu stránek (hotové ukázkové stránky) a nebo si vytvoříme administrátorský účet. Pro nové uživatele doporučujeme první volbu, neboť usnadní pochopení ovládání a úpravu stránek. Zvolíme-li druhou možnost, neuvidíme žádné stránky a ani téma (šablonu stránek). Vše bude třeba udělat od samého začátku. My si tedy vybereme první možnost a pro její výběr stačí zvolit v části Import předlohy "music_academy.sql" a stisknout tlačítko importovat předlohu.

Instalace redakčního systému - Contao

6. Dokončení instalace

Importem předlohy jsme získali hotový administrátorský účet, jehož jméno je  k.jones a heslo kevinjones . Přihlašovací údaje lze v administraci Contao změnit a také to doporučujeme provést okamžitě po prvním přihlášení!!!. Pro přihlášení do administrace zadejte za Vaší doménu /contao (např. www.domena.cz/contao). Tímto krokem jsme také dokončili instalaci a můžeme se již seznamovat s administrací stránek.

Instalace Redakčního systému - Contao

Problémy při instalaci

Během instalace redakčního systému Contao bychom neměli narazit na žádné problémy.

V případě jakýchkoliv potíží napište svůj problém do Diskuze pod článkem a my tento problém co nejdříve vyřešíme a doplníme jeho řešení.

Zpět

Diskuse

Přidat nový příspěvěk

Max. délka zprávy je 1000 znaků (napsáno znaků: 0).
Sečtěte a zaokrouhlete 8.3+7

Údaje označené hvězdičkou * a tučně jsou povinné. Nepoužívejte HTML značky.