Nacházíte se zde: Úvod » Redakční systémy » CMS Made Simple » Instalace CMS Made Simple 1.11.6
CMS Made Simple

Instalace CMS Made Simple 1.11.6

26. 4. 2013 | Autor: Honza

Podrobný návod instalace redakčního systému CMS Made Simple na Českém hostingu.

Příprava na instalaci

Stažení aplikace

Jako první krok stáhneme aplikaci buď z oficiálních stránek a nebo zde vpravo v boxu "Ke stažení". Vybereme poslední stabilní verzi systému a instalační balíček uložíme do počítače.

Rozbalení souborů

Na lokálním disku vytvoříme složku, pojmenovanou například madesimple-1.11.6. Do této složky rozbalíme všechny soubory a složky ze staženého balíčku (návod jak rozbalit ZIP soubor).

Zkopírování souborů na webserver

Obsah vytvořené složky zkopírujeme na webserver do adresáře nesoucí název Vaší domény. Soubory nakopírujeme pomocí protokolu SFTP/SCP. Ke kopírování použijeme např. program Filezilla.

Pokud nemáte ve svém PC zmíněný program nainstalovaný, můžete přejít na stránku Doporučeného softwaru na stránkách Českého hostingu.

Vytvoříme databázi MySQL

Pro vytvoření databáze MySQL přejdeme na stránky Můj Český hosting. Přihlásíme se do klientské sekce do části Správa domény. V kartě Databáze klikneme na tlačítko založit novou databázi, viz podrobný návod založení databáze na Českém hostingu. Heslo do databáze si uložíme, jelikož ho později budeme potřebovat pro nastavení MySQL databáze.

Instalace

1. Spuštění instalace a Výběr jazyka

Nejprve spustíme webový prohlížeč a do adresního řádku zadáme název Vaší domény, v našem případě http://drupal-7-22.hostujeme-opensource.cz. Po načtení úvodní stránky vybereme jazyk ve kterém budeme stránky provozovat. V tomto případě vybereme Češtinu a budeme pokračovat.


2. Kontrola instalace

V kontrole instalace můžeme provést kontrolní součet. Doporučený postup je, udělat takovou kontrolu. Kontrola může zjistit chybějící soubory a tím předejít chybám při instalaci.


3. Kotrola PHP

Instalátor zkontroluje kompatibilitu serveru a porovná výsledky s požadavky redakčního systému. S největší pravděpodobností budou u některých kontrol varování. Tato varování ale nemají na instalaci vliv. Pro pokračování instalace stiskneme tlačítko Pokračovat


4. Test masky vytváření souborů

Test masky vytváření souborů zkontroluje přístupová práva, aby administrátor mohl vytvářet nové soubory. Tuto část můžeme přeskočit (tlačítkem pokračovat).

5. Vytvoření účtu administrátora

Zadáme libovolné uživatelské jméno, dostatečně bezpečné heslo (tj. min. 8 znaků, obsahující malá a velká písmena, číslice a znaky). Pokud trpíte občasnými ztrátami hesel a nebo chcete být prostě informováni o uživatelském účtu, pak zaškrtněte dolní políčko a dostanete výpis s informacemi o účtu na Vámi zadaný email.


6. Nastavení databáze

V této fázi instalace využijeme naše přístupové kódy k databázi, kterou jsme vytvořili v části Příprava na instalaci.

  • jako typ databáze zvolíme MySQL (compability)
  • do kolonky Adresa databázového serveru vyplníme Hostitel pro připojení z aplikací (127.0.0.1)
  • do kolonky Uživatelské jméno vyplníme Přístupové jméno
  • do kolonky Heslo zadáme heslo, které jsme zadali při vytváření databáze
  • do kolonky Jméno databáze vyplníme Jméno databáze

Ostatní kolonky lze ponechat prázdné, či beze změn
7. Kopírování dat do databáze

V této části budeme informováni o výsledku nakopírování dat do databáze. Toto je předposlední krok instalace a v této části není třeba měnit nastavení, stačí jen stisknout na tlačítko "pokračovat".

8. Dokončení instalace

Poslední krok naší instalace je už ryze informativní. Pokud vše proběhlo správně, uvidíte následující stránku. V závěrečném kroku můžeme použít rozcestník, který nás pošle buď do Správy redakční systému, nebo na stránky autorů a jako poslední destinaci nám nabídne ukázkové stránky námi čerstvě nainstalovaného systému.


Problémy při instalaci

Během instalace redakčního systému CMS Made Simple bychom neměli narazit na žádné problémy.

V případě jakýchkoliv problémů napište svůj problém do Diskuze pod článkem a my tento problém co nejdříve vyřešíme a doplníme jeho řešení.

Zpět

Diskuse

Přidat nový příspěvěk

Max. délka zprávy je 1000 znaků (napsáno znaků: 0).
Sečtěte a zaokrouhlete 8.2+4

Údaje označené hvězdičkou * a tučně jsou povinné. Nepoužívejte HTML značky.