Nacházíte se zde: Úvod » Redakční systémy » SunLight CMS » Instalace SunLight CMS 7.5.2
SunLight CMS

Instalace SunLight CMS 7.5.2

27. 4. 2013 | Autor: Honza

Návod na rychlou instalaci českého redakčního systému SunLight CMS.

Příprava na instalaci

Stažení aplikace

Jako první krok stáhneme aplikaci buď z oficiálních stránek a nebo zde vpravo v boxu "Ke stažení". Vybereme poslední stabilní verzi systému a instalační balíček uložíme do počítače.

Rozbalení souborů

Na lokálním disku vytvoříme složku, pojmenovanou například sunlight752. Do této složky rozbalíme soubor install.php  (návod jak rozbalit ZIP soubor).

Vytvoříme databázi MySQL

Pro vytvoření databáze MySQL přejdeme na stránky Můj Český hosting. Přihlásíme se do klientské sekce do části Správa domény. V kartě Databáze klikneme na tlačítko založit novou databázi, viz podrobný návod založení databáze na Českém hostingu. Heslo do databáze si uložíme, jelikož ho později budeme potřebovat pro nastavení MySQL databáze.

Zkopírování souborů na webserver

Obsah této složky, čili jen jeden soubour install.php, nakopírujeme pomocí protokolu SFTP/SCP na webserver do adresáře nesoucí název Vaší domény. Ke kopírování použijeme např. program Filezilla.

Pokud nemáte ve svém PC zmíněný program nainstalovaný, můžete přejít na stránku Doporučeného softwaru na stránkách Českého hostingu.

Instalace

Nejprve spustíme webový prohlížeč a do adresního řádku zadáme název Vaší domény, v našem případě http://jaws0818.hostujeme-opensource.cz/install.php. A pro samotné spuštění instalace je třeba za doménu připsat /install.php. Poté se nám načte úvodní stránka instalace, ze které si můžeme zkontrolovat prostření hostingu a tak zjistit zda půjde tento systém nainstalovat. Stiskneme tedy tlačítko Zkontrolovat prostředí. Měla by se nám načíst informace, že kontrola proběhla úspěšně. Pokud ano, stiskneme tlačítko Pokračovat.

Instalace redakčního systému SunLight CMS
Instalace redakčního systému SunLight CMS - kontrola

2. Instalace - konfigurace

V této části si nastavíme základní údaje o stránkách, vytvoříme si administrační účet a vyplníme si údaje pro přihlášení do databáze. Do prvních dvou částí si tedy vyplníme příslušné údaje a do poslední vyplníme ty, které jsme získali při založení databáze.

Pro usnadnění si zde ukážeme jaké údaje pro přihlášení do databáze vyplníme:

  • do kolonky Server vyplníme jako hostitele pro připojení z aplikací IP adresu 127.0.0.1
  • do kolonky Databáze vyplníme Jméno databáze
  • do kolonky Uživatel vyplníme Přístupové jméno
  • do kolonky heslo zadáme heslo, které jsme zadali při vytváření databáze

Ostatní kolonky můžeme nechat beze změn.

Po vyplnění všech údajů  si je ověříme stisktnutím Ověřit konfiguraci. A dále pokračujeme v instalaci.

Instalace redakčního systému SunLight CMS

3. Instalace - spuštění

Nyní již jen zbýva kliknout na Spustit instalaci a vyčkat až proběhne.

Instalace redakčního systému SunLight CMS

8. Dokončení instalace

Po dokončení instalace z webserveru smažeme soubor install.php a můžeme přejit na nové nainstalované stránky, či se přihlásit do administrace. Pro přihlášení do administrace připíšeme za naší doménu /admin (např. http://sunlight752.hostujeme-opensource.cz/admin)

Instalace redakčního systému SunLight CMS

Problémy při instalaci

Během instalace redakčního systému SunLight CMS bychom neměli narazit na žádné problémy. Instalace je rychlá a bezproblémová.

V případě jakýchkoliv potíží napište svůj problém do Diskuze pod článkem a my tento problém co nejdříve vyřešíme a doplníme jeho řešení.

Zpět

Diskuse

Přidat nový příspěvěk

Max. délka zprávy je 1000 znaků (napsáno znaků: 0).
Sečtěte a zaokrouhlete 1.1+9

Údaje označené hvězdičkou * a tučně jsou povinné. Nepoužívejte HTML značky.